INSTALACE
prohlédněte si naše realizované projekty ..

Nabízíme kompletní servis kolem úpravy vody.

Montáž - servis
Kompletní montážní, instalatérské a vodoinstalační práce, zprovoznění a servis úpraven vody.
více

KONTAKTY
Kde nás najdete

UPRAVENÁ VODA.cz s.r.o.
Na Máchovně 1270
266 01 Beroun

info@upravenavoda.cz
www.upravenavoda.cz

mob.: +420 777 611 354
tel.   : +420 311 611 354

Akční balíčky
a slevy

Nabízíme vám špičkové úpravny vody s nejvýhodnějším poměrem výkon / cena.
více

FÓRUM
ptejte se ..

Nejčastější otázky a odpovědi
více

ZAJÍMAVOSTI
co nevíte o vodě ..

Vodní krize
Pokud nebudou podniknuty nějaké kroky, budou do roku 2025 trpět dvě třetiny lidstva žízní .. více

Kolik vody děti potřebují?
Děti ve věku od jednoho roku do čtyř let obvykle pijí příliš málo .. více

Voda - krev planety
Sladká, neslaná voda tvoří pouhá tři procenta vody na světě .. více

WATERMAX
kupujte kvalitní zboží od profesionálů!

Certifikované vodní filtry s vysokou zárukou kvality

Kompletní servis, rychlé dodací lhůty - vše skladem

Vodní filtry za ceny, které si může dovolit každý

PORADNA
Potřebujete poradit?

Máte otázky ohledně
úpravy vody?

Chcete vypracovat nezávaznou nabídku na úpravu vaší vody?

Kontaktujte nás na
info@upravenavoda.cz

WaterBoss 700

Filtrace železa, manganu a změkčení vody »
WaterBoss 700 - popis produktu »
WaterBoss 700 - fotogalerie »

Filtrace železa, manganu a změkčení vody

WaterBoss 700 je nejúčinnější a plně automatický systém na trhu určený k čištění vody v bytech a rodinných domcích. Účinně čistí vodu s obsahem železa a manganu až 10 mg/l, a tvrdostí až 12 mmol/l.

Systémy změkčení a odželezňování WaterBoss jsou určené pro použití ve vodovodních systémech rodinných domků, velkých podniků a vilových čtvrtí.

Pokud voda, kterou používáte, obsahuje příliš železa, manganu nebo je příliš tvrdá může to způsobit mnoho problémů.

Hnědé usazeniny a povlak na povrchu převařené vody, špatně chutnající čaj, rezavé skvrny ve vaně a umyvadle, velká spotřeba mýdla a pracího prášku. Je Vám to vše povědomé?!

Lze se smířit se špatnou chutí čaje a nepěnivým mýdlem, lze pravidelně čistit konvici a kastrolky od usazenin a převařenou vodu filtrovat přes cedník. Ale co dělat, když se tvrdá voda dostává do vodovodního řádu domku, do bojleru a jiných spotřebičů? „Očistit“ potrubí, které je zarostlé zevnitř usazeninami, je teoretické možné, ale jednodušší je ho vyměnit. Životnost praček, kohoutů a ostatních spotřebičů se snižuje úměrně tvrdostí vody. Proto se musíte rozhodnout: buď změkčovat vodu nebo se stát specialistou na opravy veškerých spotřebičů vody.

Použití změkčené vody zabrání vzniku usazenin a oxidu železa a manganu, které ucpávají a zkracují životnost vodovodu a spotřebičů vody, umožní Vám ušetřit až 30% elektřiny a 75% mycích prostředku. Kromě toho, tvrdá voda oslabuje vlasy a mycí prostředky v takové vodě špatně pění.

Systém změkčení a odželezňování WaterBoss je jednoduchý a pohodlný, a překonává obyčejné změkčovače vody ve všech směrech. Když je systém nainstalovaný, tak vyžaduje pouze občasné doplnění soli.

WaterBoss – udělej svět kolem sebe měkčí!

Na základě rozboru Vaší vody poskytujeme poradenství a realizujeme konkrétní řešení na míru. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, na Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme.

WaterBoss 700 - popis produktu

WaterBoss 700 je nejúčinnější a plně automatický systém na trhu určený k čištění vody v bytech a rodinných domcích. Účinně čistí vodu s obsahem železa a manganu až 10 mg/l, a tvrdostí až 12 mmol/l.

Plně automatický systém změkčení vody, odstranění manganu a železa. Vyrobený v USA.

Vysokoproduktivní systém WaterBoss je určený pro filtraci tvrdých iontů (vápník, hořčík), železa, manganu a odstranění sraženin z vody veřejných a lokálních vodovodů (vrtů, studen aj.).

Na rozdíl od běžné úpravny na změkčení a odželeznění vody

 • předchází akumulaci tvrdých solí a oxidů železa a manganu, které mohou ucpat a snížit životnost vodovodu a sanitární keramiky
 • šetří až 75% mycího prostředku
 • šetří až 30% energie spotřebované ohřívačem vody
 • umožňuje pocítit měkkost čisté vody: tvrdá voda oslabuje vlasy a blokuje kožní póry, čisticí prostředky v takové vodě špatné pění
 • umožňuje vychutnat skutečnou chuť vody, čaje, kávy
 • vrátí věcem jemnost a jasnost barev.

Systém WaterBoss se zásadně liší od tradičních změkčovačů typu “kabinet”, vyrobených na základě plastové nádrže a regulačních ventilů. WaterBoss je 3 filtry v 1 (odstranění tvrdosti, manganu a železa)!

Iontoměničová smola

Ve změkčovači WaterBoss se používá monodisperzní iontoměničová smola s granulemi o průměru kolem 0.2 mm. “Úzké” frakční složení v kombinaci s malou velikostí granulí vytváří sorpční (iontoměničové) prostředí s velmi nízkým hydrodynamickým odporem a vysokou kinetikou iontoměničové reakce.

Použití podobné iontoměničové pryskyřice v “klasických násypných stojanech” není možné, protože podobné přístroje mají velikosti mezery na vstupu a výstupu kolony cca 0.5 mm.

Účinnost regenerace

V systému WaterBoss se regenerace provádí protiproudem “v přitlačené vrstvě”, což není možné při volném zasypání pryskyřice kvůli efektu vzlínání. Díky tomu se dosahuje významné úspory soli při regeneraci (až 70%).

Použitím vody a soli se WaterBoss automaticky očišťuje a splachuje akumulované nečistoty do odvodnění. Poté se WaterBoss vrací do režimu “Provoz” a zásobuje Váš byt čistou a měkkou vodou.
Na rozdíl od většiny běžných změkčovačů, regenerace v systémy WaterBoss probíhá metodou protiproudu, která významně snižuje spotřebu vody a soli.

Konstrukce

Iontoměničová smola ve WaterBossu je těsně zabalena mezi dvěma polymerními sítěmi s buňkami o velikosti 20 mikronů a plochou blízkou průměru kolony.

Díky tomu se předchází vzniku zatoulaných stagnujících částí smoly, které nejsou využity během provozu změkčovače.

WaterBoss – univerzální zařízení, kombinující mechanické samočištění filtru, odželezňovač a změkčovač vody.

Unikátní kompaktnost, moderní design a vysoký výkon umožňuje použití WaterBoss i v prostorách bez speciálně vyhrazeného místa.
V konstrukci výrobku byla použitá řada technologických know-how, umožňujících efektivnější využití změkčovacího sorbentu a zkrácení doby regenerace (samočištění).

Průřez WaterBoss

Průřez WaterBoss

1. Dvoudílná filtrační nádrž
Spojuje dohromady samočisticí filtr a změkčovací sorbent.

2. Vmontovaný samočisticí filtr
Nevyžaduje výměnu kazet.

3. Zpevněná vrstva změkčovacího sorbentu
Poskytuje maximální účinnost čištění vody od solí tvrdosti, železa a manganu.

4. Patentovaný rozvaděč proudu
Zajišťuje tok vody přes CELOU vrstvu sorbentu, což brání vzniku stagnačních zón a snižuje množství sorbentu a soli potřebné pro regeneraci.

5. Komfortní v použití regulátor
Nastavte hodnotu tvrdosti a čas, o zbytek se postará regulátor.

6. Nouzový ventil
Brání možnosti přelivu.

7. Ovládající ventil
Tichý, plně automatický.

8. Odolné plastové těleso
Spojuje těleso filtru a solnou nádrž.

Technické charakteristiky WaterBoss 700

 • Maximální kompenzovatelná tvrdost 24 mg/l (12mmol/l)
 • Množství soli, potřebné na regeneraci 1,14 – 2,95kg
 • Trvání regenerace 18–33 minut
 • Množství vody, potřebné na jednu regeneraci 61–95 l
 • Průměr přípojek 3/4”
 • Průtočný průměr ventilu 1”
 • Možná zásoba soli 55 kg
 • Teplota vody min/max: +3°C / +49°C
 • Tlak vody (min – max) 1,4–8 atm
 • Rozměry 37,5 cm x 47,6 cm x 65,4 cm (výška)


WaterBoss 700 - fotogalerie

WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700 WaterBoss 700

Certifikát jakosti LGA

Certifikát jakosti LGA

V červenci 2007 nabízené produkty obdržely certifikát jakosti LGA. Neuvěřitelná jakost výrobků je vyzkoušená a potvrzená známou německou korporaci LGA s tím, že produkce naprosto odpovídá mezinárodním a evropským standardům.

Skupina společnosti LGA, která je jednou z nejlepších korporací ve svém oboru na evropském trhu, se zabývá kontrolou souladu produkce s mezinárodními standardy a její certifikací. Hlavní oddělení, které se nachází v Norimberku má více než 30 kanceláří po celém Německu a v zahraničí.

LGA pracuje nezávisle a nespolupracuje s žádnými fyzickými ani s právnickými osobami. Certifikát LGA je už dlouhá léta ukazatelem pro evropské spotřebitele, protože garantuje úplnou shodu produkce s nejvyššími mezinárodními standardy jakosti. Korporace pečlivě vybírá ty nejsolidnější produkty, které následně projdou četnými zkouškami a analýzami, prováděnými pouze v nejlepších akreditovaných evropských laboratořích vysoce kvalifikovanými profesionály.

nahoru