INSTALACE
prohlédněte si naše realizované projekty ..

Nabízíme kompletní servis kolem úpravy vody.

Montáž - servis
Kompletní montážní, instalatérské a vodoinstalační práce, zprovoznění a servis úpraven vody.
více

KONTAKTY
Kde nás najdete

UPRAVENÁ VODA.cz s.r.o.
Na Máchovně 1270
266 01 Beroun

info@upravenavoda.cz
www.upravenavoda.cz

mob.: +420 777 611 354
tel.   : +420 311 611 354

Akční balíčky
a slevy

Nabízíme vám špičkové úpravny vody s nejvýhodnějším poměrem výkon / cena.
více

ZAJÍMAVOSTI
co nevíte o vodě ..

Vodní krize
Pokud nebudou podniknuty nějaké kroky, budou do roku 2025 trpět dvě třetiny lidstva žízní .. více

Kolik vody děti potřebují?
Děti ve věku od jednoho roku do čtyř let obvykle pijí příliš málo .. více

Voda - krev planety
Sladká, neslaná voda tvoří pouhá tři procenta vody na světě .. více

WATERMAX
kupujte kvalitní zboží od profesionálů!

Certifikované vodní filtry s vysokou zárukou kvality

Kompletní servis, rychlé dodací lhůty - vše skladem

Vodní filtry za ceny, které si může dovolit každý

PORADNA
Potřebujete poradit?

Máte otázky ohledně
úpravy vody?

Chcete vypracovat nezávaznou nabídku na úpravu vaší vody?

Kontaktujte nás na
info@upravenavoda.cz

Fórum

Nejčastější otázky a odpovědi

Odstraňuje WaterBoss PRO/PROPLUS chlor?

Změkčovače vody řady WaterBoss PRO/PROPLUS snižují obsah volného chloru na jmenovité hodnoty přidáním KDF do jedné ze sekcí patentovaného zásobníku.

Co je KDF?

KDF (Kinetic Degradation Fluxion) je patentovaný proces, který je 100procentně recyklovatelný a nevyužívá žádné chemické látky. KDF bezpečně redukuje chlor z vody na jmenovité hodnoty.

Kde mohou zakoupit změkčovače vody WaterBoss PRO180 nebo PRO/PROPLUS 380?

U naší společnosti UPRAVENÁ VODA.cz s.r.o. Můžete volat na číslo +420 777 611 354 nebo nám napsat na: info@upravenavoda.cz

Regenerační látka - tabletovaná sůl - kdy mám použít?

Regenerační látka - tabletovaná sůl - slouží k obnovení funkce iontoměničové smoly uvnitř změkčovače prostřednictvím procesu výměny iontů.

Jak změkčovač vody funguje?

Tvrdost vody se odstraňuje odstraňováním tvrdých iontů. Iontoměničová smola uvnitř jednotky funguje jako magnet, a zadržuje v sobě tvrdé ionty vody. Jakmile dosáhne limitu své kapacity a nemůže dále zachycovat ionty, vyčistí se procesem regenerace. Látka používaná pro regeneraci (sůl nebo její náhražka) slouží k odstranění tvrdých iontů z iontoměničové smoly.

Jak si mohu nechat otestovat kvalitu svojí vody?

Je nutné provést měření tvrdosti, obsahu železa, manganu, zákalu a pH, pokud máte vodu ze studny. Voda z vodovodu se testuje na tvrdost, pH a obsah chloru. Informace o vodovodní vodě může také podat místní úpravna. Jestliže máte problémy s rezavými skvrnami ve vodě z vodovodu, měli byste změřit také obsah železa.

Budete-li mít zájem, zařídíme rozbor vaší vody. Můžete volat na číslo +420 777 611 354 nebo nám napsat na: info@upravenavoda.cz

Co znamená tvrdost vody?

Tvrdost vody závisí na přítomnosti vápníku a hořčíku – rozpuštěných horninách ve vodě. Pokud je voda tvrdá, je obtížné mytí a praní, protože se zamezuje tvorbě pěny. Tvrdá voda dále zanáší potrubí a topná tělesa. Vyjadřujeme ji v jednotkách mmol/l.

Co obsahuje balení WaterBoss PRO/PROPLUS®?

Každé balení obsahuje manuál, testovací proužky, 460 cm dlouhou hadici na odvod vody a připojovací aluminiové trubice dlouhé 62 cm.

Proč je WaterBoss PRO/PROLUS® lepší, než standardní vodní změkčovače?

  • WaterBoss PRO/PROPLUS® je jediný výrobek se samostatným zabudovaným samočisticím filtrem pro nečistoty a sediment.
  • Naše patentovaná iontoměničová smola umožňuje WaterBoss PRO/PROPLUS® využít veškerý prostor v nádrži. To znamená vyšší výkon pro změkčování!
  • Nízko položená a snadno plnitelná nádržka na sůl usnadňuje provoz.
  • WaterBoss PRO/PROPLUS® šetří provozní náklady použitím polovičního množství soli a až o 80 % menšího objemu vody pro regeneraci v porovnání se standardními změkčovači.
  • WaterBoss PRO/PROPLUS® se dokáže regenerovat během 20 minut, zatímco standardním změkčovačům to může trvat až dvě hodiny.
  • Nastavení regulátoru je snadné: stiskněte jedno tlačítko, zadejte číslo programu a počítač za vás udělá zbytek.
  • Jestliže máte hosty nebo jedete na dovolenou, není nutné měnit nastavení regulátoru – počítač upraví nastavení sám.
  • WaterBoss PRO/PROPLUS® vypadá tak dobře, jak dobře funguje. Kvalitu cítíte na dálku. Dále WaterBoss PRO/PROPLUS® zabere mnohem méně místa, než standardní změkčovače.
  • WaterBoss PRO/PROPLUS® je vybaven systémem bezpečnostního odpojení – zabraňuje možnosti přetečení. Ostatní změkčovače využívají pro regulaci množství vody, která teče do kolony. U WaterBoss PRO/PROPLUS® určuje množství vody regulátor. Bezpečnostní odpojení zabraňuje pouze přetečení kolony.
  • WaterBoss PRO/PROPLUS® je vybaven „přitlačenou vrstvou“ iontoměničové smoly a má k dispozici zásobní kapacitu vody. To umožňuje regenerovat čistou měkkou vodou.

Kdy mám přidat do WaterBoss PRO/PROPLUS® regenerační sůl?

Kontrolujte jednotku WaterBoss PRO/PROPLUS® každý měsíc. Jakmile uvidíte nad vrstvou soli vodu, je nutné sůl nebo solnou náhradu doplnit.

Kam se mám obrátit, pokud bych chtěl profesionální instalaci jednotky WaterBoss PRO/PROPLUS®?

Společnost UPRAVENÁ VODA.cz s.r.o. provádí profesionální instalace. Můžete volat na číslo +420 777 611 354 nebo nám napsat na info@upravenavoda.cz

Kde mám instalovat WaterBoss PRO/PROPLUS®?

Extrémně tichý provoz WaterBoss PRO/PROPLUS® spolu s jeho kompaktními rozměry umožňují jeho instalaci do přístupnějších míst, jako jsou například prádelny nebo sklepy. WaterBoss PRO/PROPLUS® může být také instalován v temperovaných venkovních prostorách (teplota musí být nad + 5°C).

Co dělat v případě problému s jednotkou?

Nejprve si pečlivě pročtěte přiložený návod "Rešení obvyklých problémů". Pokud zde nenajdete řešení vašeho problému, můžete volat na číslo +420 777 611 354 nebo nám napsat na: info@upravenavoda.cz

Proč bych si měl pořídit změkčovač vody?

Šetří peníze prevencí usazování vodního kamene a souvisejících oprav ve vaší domácnosti. Snižuje náklady na vytápění a prodlužuje životnost zařízení. Změkčováním vody se sníží náklady na prací prostředky až o 75 %. Pomáhá udržovat vaše sprchy a odpady čisté. Prádlo vyprané v měkké vodě vydrží čisté až o 30 % déle. Měkká voda je lepší pro vaši pokožku a vlasy.

Která jednotka WaterBoss PRO/PROPLUS®? je pro mě lepší?

WaterBoss® nabízí kompletní řady změkčovačů a filtrů pro vaše specifické požadavky. Při výběru správného zařízení Vám pomůže sekce Průvodce výběrem změkčovače vody.

Pokud je chlor do vody přidáván jako ochrana, jaké jsou výhody jeho odstraňování?

Ano, chlor se do vody přidává jako ochrana, ale jakmile posloužil svému účelu, jeho odstranění je vhodné.

Mám omezený prostor postačující pouze pro změkčovač vody. Je nutné používat další zařízení na odstranění železa?

Odpověď je ne. Voda s vysokým obsahem železa spadá do tří kategorií: železitá, železnatá a s bakteriemi s obsahem železa. Je nutné zjistit, jakou vodu máte, abyste se mohli rozhodnout, jak železo odstranit.

nahoru